Pēc ES Tiesas sprieduma sagaida izmaiņas līdzekļu konfiskācijas jomā - DELFI

Eiropas Savienības(ES) Tiesas precizētie noteikumi direktīvā par nozieguma rīku un noziedzīgi iegūtu līdzekļu iesaldēšanu un konfiskāciju nākotnē varētu viest izmaiņas arī Latvijas tiesu praksē, paredz aptaujātie nozares pārstāvji.
Eiropas Savienības tiesa nupat precizējusi noteikumus direktīvā par nozieguma rīku un noziedzīgi iegūtu līdzekļu iesaldēšanu un konfiskāciju ES. Eksperti un Tiesas pārstāvji skaidro, ka līdz ar spriedumu konfiskācijai tiesvedībās turpmāk jābūt pamatotai ar reāliem lietas apstākļiem, precīziem faktiem un reāli pieejamiem pierādījumiem par noziedzīgo nodarījumu, savukārt trešajām pusēm, kuru līdzekļi tiek konfiscēti, ir jābūt iespējai piedalīties konfiskācijas procedūrā.

Ik gadu Latvijā, tāpat kā citviet, tiek uzsāktas vai turpinās daudzas tiesvedības saistībā ar nelegāli iegūtu līdzekļu legalizāciju, iesaldēts ievērojams līdzekļu apjoms.

Tādējādi aktuāls ir arī līdzekļu un īpašumu konfiscēšanas jautājums, taču situācijas ir ļoti dažādas – daudzi gadījumi ir neviennozīmīgi vērtējami, turklāt ne vienmēr līdzekļu saistība ir pierādāma, tādēļ paredzams, ka nākotnē šim jautājumam būs jāpievērš lielāka uzmanība.

*Vēršam Jūsu uzmanību, ka šis materiāls ir portāla Delfi veidots maksas raksts.

© Copyright 2020 - Omnia Analytics, SIA - All Rights Reserved
Contact Form Demo (#1)
menu-circlecross-circle