Latvijā 9 mēnešu laikā arestēti aktīvi 1,4 miljardu eiro vērtībā

Apkarojot naudas atmazgāšanu, Valsts policija šogad uzlikusi arestus aktīviem aptuveni 1,4 miljardu eiro vērtībā, paziņojis Valsts policijas priekšnieka vietnieks, Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Grišins norādījis, ka Valsts policija aktīvi strādā noziedzīgi iegūtu līdzekļu apkarošanas jomā un cenšas panākt, lai organizētās noziedzības pēc iespējas skaudrāk izjustu policijas aktivitātes.

Šogad aptuveni 300 kriminālprocesos, kas saistīti ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu policija uzlikusi arestu dažādiem aktīviem - finanšu līdzekļiem, īpašumam, transportlīdzekļiem vairāk nekā 1,4 miljardu eiro apmērā. Aptuveni 47 miljoni eiro šogad tiesā jau atzīti par noziedzīgi iegūtiem, no kuriem pusmiljons eiro piešķirts noziegumos cietušajiem cilvēkiem.

Lai arī arestēto aktīvu vērtība ir daudz lielāka nekā tiesā par noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem atzītās summas, Grišins norādīja, ka katrs kriminālprocess un tā virzība ir individuāla un policija savā darbā regulāri veic paralēlo finanšu izmeklēšanu un pēta, kur investēti noziedzīgajā ceļā iegūtie līdzekļi.

© Copyright 2020 - Omnia Analytics, SIA - All Rights Reserved
Contact Form Demo (#1)
menu-circlecross-circle