Procesos par noziedzīgi iegūtu mantu ELT 109 gadījumos mantu atzinusi par noziedzīgi iegūtu, 53 gadījumos process izbeigts

Ekonomisko lietu tiesa (ELT) pērn izskatījusi 366 lietas, no kurām vairāk nekā 160 procesi bija saistīti ar noziedzīgi iegūtu mantu, informē tiesa.

Procesos par noziedzīgi iegūtu mantu 109 gadījumos manta atzīta par noziedzīgi iegūtu, savukārt 53 gadījumos tiesa procesu izbeigusi. No izskatītajām krimināllietām 13 bija saistītas ar koruptīviem noziedzīgiem nodarījumiem, bet pārējās ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Pēc ELT sniegtajām ziņām, kopumā tiesa pērn saņēmusi 195 procesus par noziedzīgi iegūtu mantu. Vidējais lietu izskatīšanas termiņš 2022.gadā šajos procesos bijis 4,1 mēnesis. Augstākas instances tiesas pērn kopumā dažādos procesos izskatījušas 165 sūdzības par ELT nolēmumiem. No tiem 119 atstāti negrozīti, četros gadījumos atteikts izskatīt sūdzību, 29 gadījumos taisīti pretēji nolēmumi, astoņi nolēmumi daļēji atcelti, četri - grozīti, bet viena lieta izbeigta apelācijas instancē.

© Copyright 2020 - Omnia Analytics, SIA - All Rights Reserved
Contact Form Demo (#1)
menu-circlecross-circle