Valsts budžetā paredz prēmēšanas iespēju par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi likumu par valsts budžetu 2024.gadam. Tajā paredzēta arī iespēja prēmēt amatpersonas, kuras palīdzējušas novērst noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Likums “Par valsts budžetu 2024. gadam un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026. gadam” paredz, ka lēmumu par amatpersonu (darbinieku) motivēšanu pieņem Ministru kabinets, ja noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas rezultātā ir palielinājušies valsts budžeta ieņēmumi vai tiek prognozēts būtisks šo ieņēmumu palielinājums.

Šādu pieeju paredz likuma 58.pants. Motivēt iespējams Valsts ieņēmumu dienesta, prokuratūras, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Finanšu izlūkošanas dienesta, Iekšējās drošības biroja, Valsts robežsardzes un Valsts policijas amatpersonas, kuru tiešas darbības rezultātā atklāti un novērsti liela apjoma noziedzīgi nodarījumi.

Papildu tam likums paredz, ka finanšu ministram ir tiesības palielināt šāda veida izdevumus, ja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija piecu darba dienu laikā no attiecīgās informācijas saņemšanas dienas ir to izskatījusi un nav pret to iebildusi.

© Copyright 2020 - Omnia Analytics, SIA - All Rights Reserved
Contact Form Demo (#1)
menu-circlecross-circle