Aptuveni 90% no līdzekļiem pērn iesaldēti likvidējamās kredītiestādēs

Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa sniegusi aktuālāko informāciju par viņas vadītā dienesta pērnā gadā paveikto. Kā liecina statistika, no visas FID pērn Latvijā iesaldētās naudas, aptuveni 90% iesaldēti trīs likvidējamās kredītiestādēs:  "ABLV Bank", "PNB Banka" un "Trasta komercbanka".

FID apgalvo, ka lielākā daļa pēc FID rīkojumiem iesaldēto līdzekļu netiek kvalificēti kā ārvalstu tiešās investīcijas. 93% visu iesaldēto līdzekļu bijušas juridisko personu kontos, kas lielākoties esot čaulas kompānijas. 90 miljoni eiro iesaldēto līdzekļu ir no kompānijām Britu Virdžīnu salās, vairāk nekā 40 miljoni – no Apvienotajiem Arābu Emirātiem, vairāk nekā 30 miljoni – no Kipras, 29 miljoni – no Lielbritānijas, 15 miljoni – no Seišelu salām, vairāk nekā 10 miljoni – no Maltas u. c. valstīm. Šajā sarakstā ir arī Moldova, Māršala salas, Panama, Beliza, Honkonga, Dominikāna.

Mazliet vairāk nekā pieci miljoni eiro iesaldēti no citām valstīm, tostarp arī no Latvijas, tomēr kopumā iesaldēts neliels apmērs Latvijas uzņēmumu līdzekļu, uzsvērusi I. Znotiņa.

Kopumā 2020. gadā FID saņēmis 4833 ziņojumus par aizdomīgiem darījumiem. No tiem 89,2% jeb 4313 pētīti papildus. 235 jeb 5% nosūtīti tiesībaizsardzības iestādēm, lai izlemtu, vai sākt kriminālprocesu.

© Copyright 2020 - Omnia Analytics, SIA - All Rights Reserved
Contact Form Demo (#1)
menu-circlecross-circle