Loze & Partneri panāk Ukrainas investora iesaldētās naudas atbrīvošanu vairāku miljonu vērtībā

Kā ziņo Forbes Latvia, advokātu birojs LOZE & PARTNERI, pārstāvot vienus no lielākajiem Ukrainas investoriem Latvijā, lietā par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju vai terorisma un proliferācijas finansēšanu, ir panācis iesaldēto naudas līdzekļu un vērtspapīru atbrīvošanu vairāku miljonu vērtībā, liecina ieraksts uzņēmuma mājaslapā.

Advokāti pārsūdzēja Finanšu Izlūkošanas dienesta (FID) lēmumu par līdzekļu iesaldēšanu Ģenerālprokuratūrā un spēja pierādīt ar dokumentiem, ka līdzekļu iesaldēšana ir nepamatota, tādējādi panākot FID lēmuma atcelšanu, Forbes pastāstīja advokāts Jānis Loze, neatklājot sava klienta vārdu. Viņš teica, ka gadījums nav saistīts ar ABLV banku un nav arī paspējis nokļūt izskatīšanai tiesā. 

Loze skaidroja, ka standarta procedūra ir šāda: FID tikai uz aizdomu pamata iesaldē līdzekļus, dodot 45 dienas paskaidrojumu sniegšanai un naudas izcelsmes pierādīšanai, kas 95% - 97% gadījumu nav iespējams, tāpēc lietas tiek nodotas policijā, kur tiek ierosināti kriminālprocesi, kuri tālāk tiek gadiem ilgi pētīti pirms nonākšanas tiesā. Tomēr FID lēmumu var pārsūdzēt prokuratūrā, ko arī izdevies izdarīt. 

Ja lēmums par naudas līdzekļu atbrīvošanu ir pieņemts, tad tas vairs nav pārsūdzams.

© Copyright 2020 - Omnia Analytics, SIA - All Rights Reserved
Contact Form Demo (#1)
menu-circlecross-circle