Pērn policija arestējusi noziedzīgi iegūtu mantu pusmiljarda eiro apmērā

TVNET/LETA

Latvijā pirms pāris gadiem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanā ir atvērta "Pandoras lāde", jo pagājušajā gadā Valsts policija arestējusi aptuveni pusmiljardu eiro, pirmdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē paziņoja Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks.

VP apkopotā informācija liecina, ka VP arestēta noziedzīgi iegūta manta 541 489 074 eiro apmērā, kas ir par 226,4 miljonus eiro vairāk nekā gadu iepriekš. Pērn konfiscēta noziedzīgi iegūta manta 34 395 984 eiro apmērā, no tiem valsts budžetā ieskaitīti 12 601 620 eiro, bet īpašniekiem atgriezti 21 794 364 eiro.

No 2017.gada policijā ir pieaudzis sākto kriminālprocesu skaits par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, proti, no 2017. līdz 2020.gadam VP sākti 669 kriminālprocesi un kriminālvajāšanai nodotas 172 lietas. Pērn vien sākti 285 kriminālprocesi, bet kriminālvajāšanai nodotas 70 lietas.

Minētā tendence ir divu faktoru ietekmē. Pirmkārt, Finanšu izlūkošanas dienesta aktīva darba rezultātā, bet, otrkārt, VP paralēli veic finanšu izmeklēšanu par dažāda veida noziegumiem, lai konstatētu vai personu rīcībā esošā manta un līdzekļi ir legāli vai nelegālas izcelsmes, skaidroja Ruks.

Naudas atmazgāšanas apkarošanā izaicinājumi policijai ir ļoti lieli, jo šādiem noziegumiem ir starptautisks raksturs, lietas ir sarežģītas un apjomīgas.

"2016/2017.gadā jāsaka tā, ka savā ziņā laikam ir atvērta "Pandoras lāde". Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošana ir ārkārtīgi svarīgs jautājums, un daudz par šo tēmu ir diskusiju un viedokļu arī citām uzraugošām iestādēm. VP dara cik spēj šajā sakarā," uzsvēra Ruks.

© Copyright 2020 - Omnia Analytics, SIA - All Rights Reserved
Contact Form Demo (#1)
menu-circlecross-circle